Otázky a odpovědi

Na některé otázky naleznete odpovědi zde na jiné jen při osobní návštěvě. Přečtěte si více o naši filozofii a přístupu ke vzdělávání dětí v ranném věku. Zjistěte, co znamená „Učím se hrou“. Presvěčte se o tom, zda se Sunny Garden® může podílet na péči a výchově Vašeho dítě.

Nejčastěji kladené otázky:

 

Jak se přihlásit?

Stáhněte si naši přihlášku jako PDF dokument zde, nebo telefonicky na +420 607 512 912 nebo e-mailem na info@sunnygarden.cz

Jaká je provozní doba?

Otevírací doba je od 7:30 do 18:00. Po zavírací době je možné si předem domluvit hodinové hlídání.

Co je to poměr učitel-dítě?

Poměr je 6-8 dětí na 1 učitele.

Zajišťuje Sunny Garden stravu a pitný režim?

Ano, my se postaráme o Vaše dítě a jeho nutriční potřeby v průběhu celého dne.

Co dělat, když je moje dítě alergické na některé druhy potravin?

Vždy na rodičích požadujeme informace o ditěti včetně všech zdravotních problémů a dalších možných komplikaci i alergií. Na základě potvrzení od ošetřujícího dětského lékaře bude vytvořen seznam zakázaných či nevhodných potravin a jídelníček bude následně upraven. Na zdravotní záležitosti budou upozorněni i pedagogové. Pokud má dítě specifickou dietu, může mít vlastní obědy z domova, které mu přihřejeme v mikrovlné troubě.

Organizujete během roku cesty mimo Školku či výlety?

Ano, organizujeme akce mimo Sunny Garden pro obohacení učebních zkušeností. Všechny cíle exkurzí jsou vhodné pro malé děti. Sledujeme velmi přísné postupy pro zajištění bezpečnosti a zabezpečení, zatímco vaše dítě je mimo z budovy.

Můžou se rodiče zúčastnit programu v Sunny Garden?

Nevyžadujeme, aby se rodiče povině účastnili na školním programu, ale podporujeme a souhlasíme se všemi rodičovskými aktivitami směřujícími k dobru dítěte – tedy i návštěvy a pobyt rodičů s dětmi ve školce také mimo oficiální rodičovské besídky.

Jaké je školné a jak se zaplatí?

Měsíční školné je dle ceníku, platí se na účet nebo v kanceláři Sunny Garden a je splatné k 1. v měsíc.

Jak jsou děti hodnoceny?

Jsme pro důslednou a pravidelnou komunikaci s rodiči, pokud jde o rozvoj jejich dětí. Poskytujeme týdenní zprávy o pokrocích – shrnutí, které se nazývá Individuální hodnocení cílů výuky, sleduje pokroky Vašeho dítě v programých cílech vzdělávání. Rodiče také dvakrát do roka obdrží hodnocení, ale hlavně – učitelé jsou k dispozici každý den, aby odpověděli na všetečné otázky – to je nejlepší cesta k informovanosti.